O nás

Když Petra v roce 1999 dokončila studium designu v Berlíně, koupila si své první lněné šaty. Tehdy ještě netušila, že s tímto materiálem bude spojený celý její život. Stejně tak ještě nemohla vědět, že jí osud navždy spojí s jejím pozdějším manželem Richardem, vystudovaným chemikem, se kterým společně začnou s technikou sítotisku.

První využití této originální techniky však ještě nebylo zaměřené na len, ale na ručně vyráběný papír, na který tiskli své grafiky a dodávali je do malých galerií po Česku.

Petra však stále snila o tom, že jednou je bude tisknou na šaty: na první balík lnu, který tehdy ještě šlo v Česku běžně sehnat, si půjčili od rodičů a prvních 15 šatů, které z nich ušili se prodalo během několika hodin. To byl rok 2000 a k šatům postupně přibývaly polštáře, tašky a další bytové doplňky.

Po několika zajímavých letech, kdy své výrobky nabízeli prodejcům na českých a zahraničních veletrzích a koupit si je mohly i Pařížanky v obchodě nedaleko Eiffelovy věže, nastal v Česku odklon od tradičních materiálů. Jedním z mála míst, kde se jejich výrobky nepřestaly prodávat, byla síť prodejen Manufaktura.

Petra s Richardem už v té době objížděli nejprestižnější rakouské a německé kunstmarkty a tamní zákaznicím, které tradiční len milovaly, nabízeli originální výrobky, především romantické šaty s jemnými detaily. Právě jednoduché střihy a dokonalé krejčovské zpracování je největší předností této malé firmy. Len je totiž v očích mnoha lidí spojovaný s neforemnými košilemi a pytlovitými tvary. Ty ale v Petřiných kolekcích nenajdete.

Příběh o cestě nadšenců, kteří propadli lásce ke lnu, pokračuje láskou k jejich dvěma dětem a opravě zchátralého domu v malebných Lázních Libverda v Jizerských horách. A jak jinak než ve stylu tradičních českých domů. Dnes zde mají kromě velké dílny a obytných části také vlastní showroom. A protože příběh nekončí, už teď se začínají poohlížet po možnosti, jak český len v současném boomu lokálních oděvních designérů nabídnout znovu i českým zákazníkům.