skip to Main Content

Textilní ateliér Edgart

Textilní ateliér Edgart spolu s dílnou ručního papíru založili v roce 2000 Mg,A. Petra Gadasová Matějková, Richard Matějka, Edgar – malý psí kůň a později k nám přibyla Madlenka a Gregor.

Zabývá se navrhováním originálních oděvů, oděvních i bytových doplňků a jejich potiskem sítotiskovou technikou. Tiskneme především na len, kbA – bavlnu, buret a jiné přírodní materiály. Najdete u nás oděvní kolekce: dámské letní a zimní, dětské, originální trička, tašky, taštičky, polštáře, závěsy, závěsy, klobouky a jiné doplňky.

Oděvní kolekce určené pro dámy mají podtrhovat ženskost, lehkost, krásu žen a lněných materiálů. Navrhujeme šaty pro osobité a „zralé“ ženy, šaty pro ty, co se hledají a pro ty, co už se našly, pro všechny, kteří rozumí tomu, že len se mačká, že je to styl, způsob vyjádření, nadhled života…

Naše výrobky prezentujeme v řadě prodejních galeriích a obchodech V České republice, Německu, Rakousku a Itálii…

Showroom

Přijďte si vybrat nové lněné šaty, tašku nebo šátek s růžičkou, dát si s námi kávičku přímo u Edgartů doma v malebném místě Lázních Libverda v Jizerských horách.

 

Nezapomeňte předem zavolat 🙂

Obchody

Praha – Manufaktura
České Budějovice – Boutique Sirael
Český Krumlov – Hezky Česky
Dresden, DE – AHA Weltladen

Materiály

Len

patří k nejstarším textilním surovinám, má přirozený lesk, vyniká vysokou pevností a schopností přijímat vlhkost, na onak působí chladivé., antialergenní, antiseptický, pomáhá zlepšit podmínky při kožních onemocnění např. lupénce. Tyto vlastnosti předurčuji len jako materiál pro letní měsíc, nebo vynikající materiál pro domácí textil (ubrusy, utěrky, povlečení, …). Lněné materiály mají dlouhou životnost, jejich vlákno stárne velmi pomalu.

Buret (přírodní hedvábí)

byl vždy ceněn pro krásu, ale především pro své vynikající vlastnosti. Jeho tenounké vlákno je nesmírně lehké a pevné, je přímo zásobárnou proteinů, obsahuje až osmnáct druhů aminokyselin, z nichž některé napomáhají k regeneraci tělesných buněk. Čínští lékaři uvádějí, že nošení oděvu z přírodního hedvábí pozitivně ovlivňuje životnost kožních buněk, účinně působí proti kornatění cév a tím i proti stárnutí a některým nemocem. Chrání tělo před změnami venkovní teploty (v zimě hřeje v létě chladí), udržuje kůži v čistotě, je vzdušné, dobře přijímá a vylučuje vodu či pot, pohlcuje dokonce UV paprsky.

Back To Top